CYBN Games at Supreme Courts are live streamed for $8/day.  Click on Live Streaming

QUESTIONS ?  Email info@cybtournaments.com - text or call 331-684-8608


All Star Night 2018


All Star Night 2018

 

2018 All-Star Night

Friday, March 2nd All-Star Game Schedule

    3rd Grade Game Court 2: 5:15-6:05pm

    4th Grade Game Court 3: 5:15-6:05pm

    5th Grade Game Court 2: 6:15-7:05pm

    6th Grade Game Court 3: 6:15-7:05pm

    7th Grade Game Court 2: 7:15-8:05pm

    8th Grade Game Court 3: 7:15-8:05pm

 

 

3RD GRADE ALL STAR ROSTERS

 
         

WEST ALL STARS

 

EAST ALL STARS

Coaches: Ray Alford, LamarJustice, Greg Westerberg, Casey Kilimnik

 

Coaches: Jason Rader, Adam Cibulka, TJ Miller, Dan Hamilton, Chris Cebrzynski

Player Name

Team

 

Player Name

Team

Brady Harris

A12 Minooka 3rd Boys

 

Aaron Masoncup

A2 Tri-City Thunder

Brayden Borrowman

A14 Oswego Future 3/4-Alford

 

Braeden Novak

A9 Riverside Raptors

Connor Bagley

A1 Lightning

 

Carter Hart

A16 MPWILDCATS

Danny Klaeren

A10 Downers Grove Wolf Pack

 

Dane Farrar

A3 Batavia Bulldogs 3 Red

Evan Riiff

A11 Lincoln Way Xplosion

 

Danny Mikuta

A7 Naperville Future

Jayden Riley

A14 Oswego Future 3/4-Alford

 

Evan Malushi

A5 Dupage Express - Miller

Justus Haberkorn

A11 Lincoln Way Xplosion

 

Jack VanDerWatt

A5 Dupage Express - Miller

Zach Westerberg

A11 Lincoln Way Xplosion

 

Lucas Balgro

A7 Naperville Future

Nick Brennan

A15 Oswego Future 3/4-Justice

 

Marcus Sewart

A8 Illinois Attack - Chapman

Tray Alford

A14 Oswego Future 3/4-Alford

 

Michael Wilson, III

A6 Lincoln Way Xplosion

Xavier Justice

A15 Oswego Future 3/4-Justice

 

Tavon walters

A16 MPWILDCATS

 

Tyler Cibulka

A3 Batavia Bulldogs 3 Red

 

4TH GRADE ALL STAR ROSTERS

 
         

WEST ALL STARS

 

EAST ALL STARS

Coaches: Dijon Knight, Brian Tucker, Anthony Johnson, Terry Thornton, Tom Schaefer

 

Coaches: Chris McMath, Jerry Styrsky, Kelly Stengel, Shaun Palmer, Dennis Thompson

Player Name

Team

 

Player Name

Team

Blake Flynn

B21 Oswego East Wolfpack

 

Aidan Hall

B7 Geneva Vikings 4th Palmer

Cooper Chapple

B16 Illinois Rockets White

 

Alec Novotney

B23 Kendall County Rebels

Cooper Page

B15 RiverHawks

 

CADE STYRSKY

B4 Lincoln Way Xplosion

Elias Jarrell

B15 RiverHawks

 

Cory Les

B4 Lincoln Way Xplosion

Isaac Low

B19 Plainfield Future 4-Low

 

Davion Thompson

B9 Future Basketball 4th

Jack Prerost

B16 Illinois Rockets White

 

Devan Skuja

B9 Future Basketball 4th

Jamison Chow

B12 Illinois Attack - Johnson

 

LayDen Banks

B23 Kendall County Rebels

Joshua Mani

B11 Ignite Hoops

 

Nathan Gonzalez

B5 4th Boys Minooka

Noah Deist

B20 Oswego Future 3/4-Dejneka

 

Nathan Palmer

B7 Geneva Vikings 4th Palmer

Noah Sur

B10 LockDown 4Knight

 

Nathan Silagi

B9 Future Basketball 4th

Ryan Tyche

B2 Cary Trojans White

 

Seth Fleming

B5 4th Boys Minooka

Will Schlinger

B14 Frankfort Warriors 4th

 

TJ Hillman

B3 Illinois Attack - McMath

      Karson Thomas B4 Lincoln Way Xplosion

 

5TH GRADE ALL STAR ROSTERS

 
         

WEST ALL STARS

 

EAST ALL STARS

Coaches: Jim O'Neill, Corey Friel ,Kevin Bounds, Krista Muell, Kevin Pheney

 

Coaches: Derek Zook Jeff Dian Scott Thulin YooNek Shaw Will Reed

Player Name

Team

 

Player Name

Team

Adam Woods

C12 Oswego Future 5- Schlinger

 

Austin Conlin

C3 Yorkville Basketball Club-5 White

Brett Bounds

C16 Morris

 

Dillon Bagley

C26 Level UP 5th Reed

Damien Lewandowski

C13 Oswego Future 5-O'Neill

 

Isaiah Brown

C3 Yorkville Basketball Club-5

Dillon Jaskowski

C18 Yorkville Fury

 

Jack Rosenow

C23 Dekalb Bengals 4th/5th

DJ Ingemunson

C18 Yorkville Fury

 

Jack Superits

C9 Plainfield Future 5-Superits

Jack Wheeler

C16 Morris

 

Jarian Owens

C21 MP WILDCATS

Jake Nosek

C14 Illinois Attack - C Friel

 

Jimmy Rostis

C6 LAC White

Kamden Muell

C17 Yorkville Foxes Silber

 

Nate Calvo

C8 Illinois Attack - Cleveland

Louis williams

C10 Frankfort Warriors 5th

 

Ramsey Momon

C21 MP WILDCATS

Michael Schlinger

C12 Oswego Future 5- Schlinger

 

ROI SILVESTRE

C20 Future BB 5-Thulin

Niko Ladas

C11 Illinois Attack - Johnson

 

Tayden Washington

C20 Future BB 5-Thulin

Tyrell Mays

C13 Oswego Future 5-O'Neill

 

Unique Shaw

C25 Dekalb Bengals 5th silver

6TH GRADE ALL STAR ROSTERS

 
         

WEST ALL STARS

 

EAST ALL STARS

Coaches: Dan Lammers, John Naughton, Mike Skroch, Sarah McEwen, Kevin Schnable

 

Coaches: Alex Herrera, Tom Geraghty, Ferdinand De Guia, Chris Lawson, Brandon Elion

Player Name

Team

 

Player Name

Team

 

Braxton Bartz

D19 Plainfield Hustle

 

Aaron Schmidt

D7 Dupage Express - Lawson

 

Eric Schnable

D19 Plainfield Hustle

 

Alex Danehl

D6 Dupage Express - De Guia

 

Francis Sagadraca

D15 Bartlett Hawks

 

James Coviello

D7 Dupage Express - Lawson

 

Jimmy Anderson

D20 BBT Blazers  Bray

 

James Pilapil

D4 Plainfield Future 6-Herrera

 

Joel Ruderman

D2 Illinois Attack - Lawson

 

Joshua Lamberson

D8 Illinois Attack - Olson

 

Joseph Balgro

D12 Plainfield Future 6 - Lammers

 

Kendall Elion

D21 DeKalb Bengals   Elion

 

Kelton McEwen

D15 Bartlett Hawks

 

Matthew Ballard

D5 LAC

 

Maddy Rivers

D1 Illinois Ignite 6th

 

Matthew McClary

D8 Illinois Attack - Olson

 

Nolan Petry

D10 Oswego Future 6 - Petry

 

Pranet Swain

D7 Dupage Express - Lawson

 

QUINN ESTEP

D15 Bartlett Hawks

 

Sean Heetland

D6 Dupage Express - De Guia

 

Quinn Krueger

D13 Plainfield Future 6 - Naughton

 

Sean Weigand

D6 Dupage Express - De Guia

 

Tyler Hanson

D14 Yorkville Basketball Club

 

Xavier Dandridge

D21 DeKalb Bengals   Elion

 

 

7TH GRADE ALL STAR ROSTERS

 
         

WEST ALL STARS

 

EAST ALL STARS

Coaches: Kevin Lewandowski, Mike Sales, Justin Snedden, Ronn Smith, Zac Larson

 

Coaches: Brian Niesman, Andy Jasek, JOE KULIGOSKI, Todd Coberley, Bret Everett

Player Name

Team

 

Player Name

Team

Anthony Birsa

F21 Plainfield Future 7-Chavez

 

Abhi Chaganti

F4 Oswego East Blue

Connor Snedden

F13 Plainfield Future - Snedden

 

Anthony Cullotta

F5 LOCKDOWN 7KULIGOSKI

Eric Chtilianov

F17 Illinois Attack - Kennedy/Larson

 

Caden Hill

F9 Illinois Attack - Falkner

Jimmy Navarrete

F2 LOCKDOWN 7WISZ

 

Emory vivian

F7 Dupage Express - Brown

John Kersh III

F15 Oswego East Silver

 

Gage Mikulski

F8 Homer Heat Everett

Johntae beavers

F16 MP WILDCATS 7th /Black

 

Isaiah Perry

F23 Orland Magic 7th Boys

Kareem Hamouri

F12 Lincoln Way Xplosion

 

Josh Barajas

F22 Plainfield Future 7-Vayda

Katrell weekley

F16 MP WILDCATS 7th /Black

 

max niesman

F3 Oswego Future 7-Niesman

Kyle Rose

F17 Illinois Attack - Kennedy/Larson

 

Nick Dominici

F8 Homer Heat Everett

Marvin Stephens

F16 MP WILDCATS 7th /Black

 

Noah Bush

F3 Oswego Future 7-Niesman

Reif Smith

F15 Oswego East Silver

 

Phillip Carlton

F6 Plainfield Future 7 - Coberley

Ryan Boniecki

F19 Illinois Attack - Winclechter

 

Spencer Knauss

F4 Oswego East Blue

Tyler Walenga

F11 Lincoln Way Xplosion

 

Tyler Jasek

F4 Oswego East Blue

Zayn Zaidi F21 Plainfield Future 7-Chavez      

8TH GRADE ALL STAR ROSTERS

 
         

WEST ALL STARS

 

EAST ALL STARS

Coaches: CLIFTON LAWRENCE, SAM MAMPE, George Zych, Mike Rudd, Doug Reibel

 

Coaches: Justin Tubbs, Jeremy Zimmerman, Steve Murphy, Lavontay Wilson, Jason Pick

Player Name

Team

 

Player Name

Team

Adam Elabed

G11 Oswego East Wolfpack

  Evita Taneng

G8 Oswego Future 8-Pick

Ian Williams

G1 Plainfield Future 8-Gregor

 

Ben Hintzsche

G23 HBR FLASH Gawel

Austin Tollefson

G20 Newark

 

Richard Hintzsche

G23 HBR FLASH Gawel

Darin Jerisha

G14 Illinois Attack - Collins

 

Ben Jourdan

G23 HBR FLASH Gawel

Zach Bridges

G1 Plainfield Future 8-Gregor

 

Bryan Howard

G8 Oswego Future 8-Pick

Ryan Lenart

G10 Lincoln Way Xplosion

 

ZANDER TUBBS

G4 Plainfield Cougars

Hayden Gilbert

G14 Illinois Attack - Collins

 

John Swarn

G8 Oswego Future 8-Pick

Isaiah Spencer

G22 Oswego Future 8-Zych

 

Justin Yeazell

G3 Naperville Future 8- Schreier

Maaz Zaidi

G12 Plainfield Future Barriball

 

Ashton Baula

G3 Naperville Future 8- Schreier

Brendan Roberts

G5 Tri County Chargers

 

Ty Leeberg

G9 Illinois Attack - Izzo

Alex Krejci

G5 Tri County Chargers

 

tyler mccoy

G9 Illinois Attack - Izzo

Duane Enty Jr.

G7 Dupage Express - Wilson

 

Brian Izzo

G9 Illinois Attack - Izzo

NOT ATTENDING: Peter Catizone G12 Plainfield Future Barriball Ansh kumar "G7 Dupage Express - Wilson" Michael Burke "G6 Ballerz" Zachary Pfeifer G2 Plainfield Future 8-Rudd Anthony DeRose "G6 Ballerz" Aidan Renteria "G14 Illinois Attack - Collins" kelis hart "G17 MPWILDCATS" Darren Anderson "G2 Plainfield Future 8-Rudd" Delaney O’Brien "G18 LOCKDOWN 8MAMPE" Paris Gates G17 MPWILDCATS